3 jarmarki

Jeden festiwal, trzy jarmarki

Jak co roku na Starym Mieście w Lublinie będziemy świętować radość spotkania, radość smakowania, radość wspólnych chwil przy festiwalowych kramach. W tym roku mamy podczas Europejskiego Festiwalu Smaku trzy jarmarki. Jarmark Tradycji na Szambelańskiej, Trybunalski Jarmark Inspiracji dookoła Trybunału Koronnego oraz nowość: Targ Romantyczny na Placu Rybnym, który realizujemy z Muzeum Wsi Lubelskiej.

Trybunalski Jarmark Inspiracji
Od środy 8 września 2021 do niedzieli 12 września 2021

Po raz trzynasty będziecie mogli kulinarnie odwiedzić smakowite zakątki Europy i Polski. Będziecie mogli skosztować węgierskich wędlin i polskich oscypków od Wojtka Komperdy, będą tureckie baklawy i greckie oliwki. Będziecie mogli zaopatrzyć się w miody, przetwory, kiszonki i prawdziwy chleb litewski. Oraz dużo więcej.

Targ Romantyczny na Placu Rybnym
Od czwartku 9 września do niedzieli 12 września 2021

Także tu skosztujecie i kupicie smakołyki od lokalnych producentów serów i wędlin, spotkacie winiarzy z naszego regionu oraz lokalnych producentów cydru. Oprócz stoisk do wasza dyspozycji będzie strata relaksu (leżaki) oraz letnia scena smaku, na której odbywać się będą pokazy kulinarne, spotkania, romantyczne opowieści, warsztaty robienia cydru i warsztaty zielarskie.

Jarmark Tradycji na Szambelańskiej
Od piątku 10 września do niedzieli 12 września 2021

Na Szambelańskiej prezentują swoje wyroby kupcy, artyści i rękodzielnicy z okolic Lublina (lecz nie tylko). Czekają na was przeróżne produkty, od swojskiego jedzenia: serów, wędlin, wypieków, pieczywa, po prawdziwe dzieła sztuki: obrazy, rzeźby, biżuteria, witraże oraz inne cuda. Zapraszamy do wspólnego spędzenia festiwalowego czasu.

Zobacz film z ubiegłego roku

Zgłoszenia stoisk

Trybunalski Jarmark Inspiracji, główny jarmark Europejskiego Festiwalu Smaku: +48 601 296 936, poniżej karta zgłoszenia do pobrania.

Targ Romantyczny na Placu Rybnym: +48 503 465  302

Jarmark Tradycji na Szambelańskiej: +48 791 717 007