Gwiazdy smakują lubelskie

Moda ze smakiem

W sobotę 11 września 2021 o 19 w Trybunale Koronnym zobaczycie najmodniejsze ubrania polskich projektantów. Wcześniej niektórzy z nich pojawią się na Scenie Smaku, by sprawdzić, jak smakuje lubelska kuchnia. W Arche Hotel Lublin, który gości artystów odbędzie się Kolacja z gwiazdami.

Europejski Festiwal Smaku w Lublinie pokazuje, że możemy smakować wszystko, także modę i urodę. Moda i dbałość o urodę od dawien dawna jest częścią kultury świata i to jej trendy dyktują styl, także w innych dziedzinach życia społecznego. Moda w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, w szczególności ludzi znanych i podziwianych. Od kilku lat do Lublina zapraszane są znane osobistości polskiego show businessu: aktorzy, dziennikarze, piosenkarze. Ideą pokazu są cztery cele. Celem nadrzędnym jest wsparcie dla „Krajowego Towarzystwa Autyzmu”. Drugim celem jest podniesienie atrakcyjności eventu, poprzez uczestniczenie na żywo z gwiazdami, które na co dzień ogląda się na szklanym ekranie. Trzeci cel to promocja miasta Lublina i Województwa Lubelskiego (patronat magazynów: Vip, Business Woman & Life, Imperium Kobiet, Moda Polska, blogi aktorów). Cel czwarty to reklamowanie wyłącznie polskich projektantów i firm odzieżowych, galanteryjnych, obuwniczych, kosmetycznych i spożywczych. Organizatorem pokazu mody jest Makana Art & Business Małgorzata Kotwica.

Artur-Dziurman

Artur Dziurman

Polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, również reżyser (PWST Kraków). Prezes Zarządu Fundacji ITAN Integracyjny Teatr Aktora Niewidomego w Krakowie. Znany z wielu produkcji filmowych, m.in. „Kryminalni”, „Komisarz Alex”, „Czas honoru”, „Hotel 52”,”Ojciec Mateusz”, „Klan”, „Kasia i Tomek”, „Wojna i Miłość” oraz wiele innych.

Barbara-Bursztynowicz

Barbara Bursztynowicz

Polska aktorka teatralna i filmowa (PWST Warszawa), znana z wieli ról Teatru Telewizji. Największą popularność przyniosła jej rola Elżbiety Chojnickiej w serialu „Klan” (od 1997 roku).

Ilona-Adamska

Ilona Adamska

Top modelka. Wydawca i redaktor naczelna magazynów Imperium Kobiet i Law Business Quality oraz 6 portali lifestylowych. Autorka i redaktorka 14 książek m.in. „Ona w jego oczach. Znani mężczyźni o kobietach”, „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej” oraz “Listy płynące z serca. Kobiety dla kobiet”. Organizatorka ogólnopolskich plebiscytów dla kobiet biznesu, m.in. Lwice Biznesu i Diamenty Kobiecego Biznesu. Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet. Nagrodzona m.in. statuetką Bizneswoman Roku 2017 przyznawaną przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej za wspieranie przedsiębiorczości kobiet. Pomysłodawczyni i Prezes Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu oraz Akademii Świadomego Budowania Marki.

Jacek-Bursztynowicz

Jacek Bursztynowicz

Polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy (PWST Warszawa), znany takich filmów jak „Polskie drogi” „Klan”, „Na Wspólnej”, „M jak Miłość”, „Kryminalni”, „Ojciec Mateusz”, „Plebania” „Prawo Agaty” czy „Miś”. Prywatnie mąż Barbary Bursztynowicz.

Michał-Chorosiński-(2)

Michał Chorosiński

Polski aktor teatralny i filmowy (PWST Kraków) w latach 2004 – 2009 grał obok swojej żony Dominiki Figurskiej w serialu „M jak Miłość”. Na swoim koncie ma jeszcze wiele innych ról m.in. w takich serialach jak „Klan”, „Przyjaciółki”, ”Stara Baśń”, „Na Wspólnej”, „Na dobre i na złe”, „Komisarz Alex”, „Bodo” i wiele innych. W ostatnich latach dużą popularność przyniosła mu rola Mariusza w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”.

Monika-Richardson

Monika Richardson

Polska dziennikarka i prezenterka, redaktor naczelna miesięcznika „Zwierciadło” w latach 2006-2008, najbardziej znana jako prowadząca program „Europa da się lubić”, zajęła 4 miejsce w IX edycji „Tańca z Gwiazdami”, od 2011 roku współprowadziła z Jarosławem Budnikiem audycję ”Radia Złote Przeboje”. Od 2013 roku współprowadziła poranny program w TVP „Pytanie na Śniadanie”. Od 2020 roku prowadzi wywiady dla tygodnika „Wprost”

ph

Patrycja Hurlak

Polska aktorka telewizyjna, prezenterka TVP, znana z takich seriali jak „Klan”, „Pierwsza miłość”, „Blondynka”, „Na Wspólnej” Prowadziła program TVP 2 „Ukryte skarby”. Autorka wielu książek m.in. „Nawrócona Wiedźma”, „Zakochani są wśród nas”, „O Ważnych Rzeczach”. Posiada swój kanał na platformie You Tube „Międzypokoleniówka”.

Tomas-Kollarik

Tomáš Kollárik

Polski aktor młodego pokolenia (PWST Kraków), pochodzenia słowackiego, znany z  takich produkcji jak „M jak miłość”, „Pani z przedszkola”, „Ja. Olga Hepnarova”.